Pogoda - Sądeckie.pl

5

Dzisiaj jest: 05. 07. 2022 Do końca roku: 179 dni
Jakość Powietrza:

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

15 maja o godzinie 11.40 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Barcice zadysponowane zostały do działań w Barcicach.

Po przybyciu ma miejsce zdarzenia ustalono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Audi A4 z pociągiem PKP Intercity relacji Krynica-Zdrój - Kraków. Pojazd po zderzeniu odbił się od lokomotywy i pozostał na przejeździe kolejowym. Pociąg po nagłym hamowaniu zatrzymał się około 200 metrów dalej.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ustalono, że samochodem osobowym podróżował sam kierujący, który znajdował się poza pojazdem. Nie miał widocznych obrażeń oraz nie uskarżał się na dolegliwości bólowe. Sprawdzono stan osób podróżujących pociągiem. Z informacji uzyskanych od kierownika pociągu ustalono, że składem podróżowało około 180 osób, które pozostały w składzie pociągu. Nikt nie zgłaszał dolegliwości.


W uszkodzonym samochodzie odłączono akumulator , sprawdzono czy nie doszło do wycieków. Dokonano sorpcji niewielkiej ilości rozlanych płynów eksploatacyjnych. Kierujący samochodem osobowym po przebadaniu przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego pozostał na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych udzielono pomocy w zebraniu rozrzuconych elementów pojazdu oraz usunięciu uszkodzonego samochodu na pobocze. Działania strażaków trwały ponad godzinę.


Źródło: PSPNS


0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować