Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Wypadek na przejściu dla pieszych. 16-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

Wypadek na przejściu dla pieszych. 16-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

 

7 stycznia około godziny 16.30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy I Brygady. Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił 16-latka, który wraz z innym chłopcem przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do sądeckiego szpitala. Kierowca volvo był trzeźwy.

 

Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków.

 

Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować