Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wypadek w Łącku. Jedna osoba poszkodowana

Wypadek w Łącku. Jedna osoba poszkodowana

5 maja o godzinie 16.43 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łącko zadysponowane zostały do działań w Łącku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia samochody blokowały pas jezdni w kierunku centrum Łącka. Kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach i nie doznali żadnych obrażeń. W trakcie działań jedna z uczestniczek zdarzenia zgłosiła dolegliwości bólowe. Na miejsce zadysponowano karetkę Pogotowia ratunkowego a kobiecie udzielono pomocy.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych samochodach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych jakie wyciekły z jednego z pojazdu na jezdnie przy użyciu sorbentu. Osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym pogotowia ratunkowego.


Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję zepchnięto samochód marki Peugeot poza drogę w miejsce bezpieczne. Samochód Audi A3 odjechał na kołach, natomiast samochód Audi A5 został zabrany przez lawetę. Z drogi usunięto pozostałości powypadkowe. Działania strażaków trwały dwie godziny.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować