Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Wypadek w Librantowej. Samochód rozerwało na dwie części

Wypadek w Librantowej. Samochód rozerwało na dwie części

3 lipca w Librantowej zderzyły się dwa samochody osobowe tj. Seat Toledo oraz Volvo XC 70 Cross Country. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby.

W chwili przybycia na miejsce zastępów straży wszyscy uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami. Dwie poruszały się o własnych siłach, a jedna poszkodowana leżała na jezdni - relacjonują druhowie z PSP. 


Siłą uderzenia była tak duża, że Seata rozerwało na dwie części - lewa strona pojazdu oraz przód znajdowały się w przydrożnej fosie, tył i prawa strona około 10 metrów dalej na pobliskiej łące. Z kolei Volvo blokowało jeden pas jezdni powodując utrudnienia w ruchu.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu leżącej na jezdni osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w obydwu pojazdach. Wykonano sorpcje rozlanych płynów silnikowych. Udzielono pomocy pracownikowi Pomocy Drogowej w umieszczeniu biorącego udział w zdarzeniu samochodu Volvo na lawetę - informują druhowie.


Dwie osoby po przebadaniu zostały przewiezione do szpitala.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować