Pogoda Nowy Sącz

5

Dzisiaj jest: 05. 12. 2023 Dni od początku roku: 338 Dni do końca roku: 26
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wypadek w Porębie Wielkiej. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem

28 maja o godzinie 10:00 w miejscowości Poręba Wielka doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Wypadek w Porębie Wielkiej. Samochód osobowy zderzył się z motocyklem

W niedzielę 28 maja o godzinie 10:00 w miejscowości Poręba Wielka doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący samochodem osobowym marki BMW podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Yamaha. Motocyklista został zabrany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Obydwaj mężczyźni w trakcie zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym za kolizję drogową.


Trwa policyjna akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych - między innymi motocyklistów. Należy pamiętać, że motocykliści, są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na ich bezpieczeństwo wielokrotnie mają wpływ inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka.


Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę. 


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować