Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Wypadek w Tropiu. Mężczyzna spadł ze skarpy

Wypadek w Tropiu. Mężczyzna spadł ze skarpy

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 lutego). Mężczyzna spadł ze skarpy i znajdował się nad brzegiem jeziora w miejscu nieznanym ratownikom. Strażacy nawiązali kontakt telefoniczny z poszkodowanym, aby ustalić jego przyblizone położenie, po czym rozpoczęli poszukiwania.

Po odnalezieniu mężczyzny okazało się, że na skutek upadku doznał on urazu nogi i nie mógł się samodzielnie poruszać. Ratownicy udzielili mu pierwszej pomocy.


Miejsce zdarzenia oddalone było od wejścia do lasu o około 20 minut drogi w ciężkim ukształtowaniu terenu. Stwierdzono, że nie było możliwości przemieszczenia mężczyzny lądem ze względu bardzo trudne warunku terenowe. W związku z tym zadysponowano dodatkowy zastęp wraz z łodzią płaskodenną - relacjonują funkcjonariusze PSP.


Po dotarciu zastępu z łodzią strażak PSP wraz z przybyłymi na miejsce ratownikami WOPR udali się do miejsca, gdzie znajdował się poszkodowany. Za pomocą narzędzi burzących rozbito lód który uniemożliwiał dotarcie do brzegu.


Przy pomocy sprzętu wysokościowego poszkodowanego opuszczano po stromym brzegu do łodzi, a następnie został on przetransportowany do miejsca zwodowania łodzi tj. przystań promu w Tropiu. Tam przekazano go pod opiekę ratowników medycznych Pogotowia ratunkowego - informują druhowie.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować