Wypadek w Witowicach Górnych. W akcji śmigłowiec LPR

29 kwietnia o godzinie 23:00 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowie zostały wezwane do działań w Witowicach Górnych.

Wypadek w Witowicach Górnych. W akcji śmigłowiec LPR

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Opel Vectra, w którym podróżowały dwie osoby, wypadł z drogi uderzając w słup telekomunikacyjny. Pojazd znajdował się poza jezdnią i leżał na dachu. W wyniku uderzenia w słup, linie telekomunikacyjne zwisały obok pojazdu. Policja wspólnie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego ewakuowała jedną osobę z samochodu przed przybyciem zastępów straży. Drugi podróżujący znajdował się poza pojazdem.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu samochodu na koła w celu zapobiegnięcia wycieku paliwa. Wyznaczono lądowisko dla śmigłowca, a śmigłowiec LPR przybył na miejsce. Komorę silnika schłodzono wodą, a przyległy teren przeszukano w celu wykluczenia potencjalnych osób poszkodowanych. Osoby uczestniczące w zdarzeniu przewiezione zostały do szpitala: jedna karetką, a druga śmigłowcem. Na miejscu pozostał patrol Policji prowadzący czynności dochodzeniowe, a zastępy OSP zabezpieczały miejsce zdarzenia i oświetlały teren. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować