Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wypadek we Frycowej. Zderzyły się dwie osobówki i karetka

Wypadek we Frycowej. Zderzyły się dwie osobówki i karetka

16 sierpnia o godzinie 9.45 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Nawojowa oraz OSP Łabowa zadysponowane zostały do działań we Frycowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów tj. karetki Pogotowia ratunkowego Volkswagen Crafter, Honda Jazz oraz Audi Q8. Osoby podróżujące samochodami opuściły pojazdy o własnych siłach.


Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia, znajdowała się już tam karetka pogotowia, a osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników medycznych, a następnie przewieziona do szpitala. Dwóch ratowników medycznych, również zostało wstępnie przebadanych przez ratowników medycznych obecnych na miejscu zdarzenia. Kierowca Audi nie uskarżał się na żadne dolegliwości.


Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a strażacy na czas prowadzonych działań kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Sprawdzono uszkodzone pojazdy pod kątem wycieków. W samochodzie marki VW oraz Honda nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych, które zostały posypane sorbentem. W pojazdach odłączono klemy akumulatora.


Na miejsce dotarła Policja oraz druga karetka Pogotowia Ratunkowego, która zabrała poszkodowanych ratowników medycznych do szpitala. Na miejscu pozostał zastęp z OSP Nawojowa wraz z policją do momentu dokończenia czynności dochodzeniowych. Zepchnięto pojazdy na pobocze. Samochód Audi został zabrany przez lawetę. Pozostałości po kolizji usunięto z jezdni. Na miejscu zdarzenia pozostała policja prowadząca czynności dochodzeniowe.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować