Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Wystawa "LEVOČA - miasto Mistrza Pawła" w starosądeckiej bibliotece

Wystawa "LEVOČA - miasto Mistrza Pawła" w starosądeckiej bibliotece

Wystawa "LEVOČA - miasto Mistrza Pawła" jest dostępna w bibliotece w Starym Sączu tylko do 24 lipca 2019 r. Piękne fotografie malowniczego miasta były prezentowane w Brukseli oraz w Warszawie. Teraz mogą je podziwiać mieszkańcy Starego Sącza i okolic oraz turyści, którzy nie mieli jeszcze okazji obejrzeć wyjątkowej wystawy. 

 

Umiejscowienie wystawy w Starym Sączu jest owocem współpracy dyrektora Instytutu Słowackiego w Warszawie Adriana Kromki z burmistrzem Lewoczy Mirosławem Wilkowskim i burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem. 

 

Wyjątkowość wystawy "LEVOČA - miasto Mistrza Pawła" tkwi w tym, że prezentuje ona bardzo bogatą historię królewskiego miasta, które widnieje na słynnej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Niezwykły układ architektoniczny, dobrze zachowane mury i bramy oraz szereg innych zabytkowych obiektów i dzieł sztuki sprawiają, że miasteczko zachowało średniowieczny charakter. 

 

Lewoca pełni rolę głównego ośrodka kulturalnego, administracyjnego i gospodarczego Spisza oraz jednego z najważniejszych miejsc tożsamości narodowej słowackiego narodu. Do głównych zabytków tego miasta oprócz zabytków średniowiecznych należą kościół św. Jakuba (gotyk i renesans), renesansowe domy, renesansowy ratusz, kościoły z barokowymi wnętrzami oraz klasycystyczne zabudowania mieszkalne. 

 

Wybierając się na wystawę do biblioteki Starego Sącza nie zapomnij pobrać aplikacji mobilnej "Stary Sącz i Lewocza - szlakiem tajemnic". Bezpłatna aplikacja jest dostępna dla smartfonów i innych urządeń mobilnych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS.

 

Źródło i Fot. Urząd Miejski Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować