Wystawa malarstwa Józefy Rozalii Piszczek pt. "Mój fantazyjny świat!" w PCIT w Limanowej

Od 2 do 31 maja br. w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25) będzie prezentowane malarstwo Józefy Rozalii Piszczek.

Wystawa malarstwa Józefy Rozalii Piszczek pt. "Mój fantazyjny świat!" w PCIT w Limanowej

Artystka urodziła się w Przyszowej i tam ukończyła szkołę podstawową, a potem Technikum Kolejowe w Nowym Sączu. Ukończyła studia na Wydziale Komunikacji Politechniki Warszawskiej, a swoje zawodowe życie związała z koleją jako pracownik w PKP Cargo w Katowicach. Obecnie, będąc na emeryturze, artystka mieszka w Katowicach. Jednak, jak mówi, Ziemia Limanowska i jej dziedzictwo od zawsze żywo ją interesują i pozostają bliskie sercu artystki, która często gości w rodzinnych stronach.

Po przejściu na emeryturę Józefa Rozalia Piszczek od kilkunastu lat uczestniczy w warsztatach malarskich, prowadzonych przez Kingę Waluszewską – Matuszkiewicz, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, znaną ze współpracy artystycznej z wybitnym malarzem i ikonografem Jerzym Nowosielskim.

Swoje liczne zainteresowania Pani Józefa stara się ująć w swojej twórczości, co przekłada się na rozmaitość tematyki obrazów.

Przedstawiam swój skromny dorobek z ostatnich lat. Życzę miłych przeżyć w podróży przez „mój fantazyjny świat” – zachęca autorka.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy w PCIT w Limanowej!

Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować