Wystawa „Pędzlem, Dłutem, Sercem” w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej

W ramach 49. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza” zapraszamy na wystawę „Pędzlem, Dłutem, Sercem”, która prezentuje dzieła pięciu artystów związanych z Limanową: Marii Hebda, Krzysztofa Kuczaja, Jakuba Puchala, Władysława Raczyka i Mariana Wójtowicza. Ich prace, inspirowane tradycją i kulturą ludową, pokazują różnorodność i bogactwo sztuki ludowej w malarstwie i rzeźbie. Wystawa jest efektem współpracy Miejskiej Biblioteki w Limanowej i Limanowskiego Domu Kultury.

Wystawa „Pędzlem, Dłutem, Sercem” w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej

Wernisaż wystawy odbył się 9 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki i zgromadził wielu miłośników sztuki, przedstawicieli władz samorządowych i Słaźników. Była to okazja do ciekawych rozmów o sztuce i folklorze oraz do wczucia się w atmosferę festiwalu.


Wystawę można oglądać do 18 stycznia 2024 r.


49. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” odbędzie się w dniach 15-19 listopada i jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i MCK „Sokół” w Nowym Sączu.


Gospodarzem festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa, a organizatorem Limanowski Dom Kultury. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga Starosta Limanowski, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować