Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Wystawa Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku pt. „Forma i sztuka” w galerii PCIT w Limanowej

Wystawa Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku pt. „Forma i sztuka” w galerii PCIT w Limanowej

Od 1 lipca w mini- galerii Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można zwiedzać wystawę „Forma i sztuka” prezentująca prace oraz rękodzieło artystyczne Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku.

Wystawa Sekcji Artystycznej L U T W działającej już od trzech lat pod kierunkiem Zofii Stanisz – Zoń nosi tytuł „Forma i sztuka” prezentuje formy swoich wytworów, które zarazem tworzą sztukę. Eksponaty i ich różnorodność są niepowtarzalne – urzekają swoim kunsztem, lekkością i letnim klimatem, a zarazem bogactwem treści. Zakres tematyczny jak i techniki wykonania dzieł są różnorodne. Koncentrują się one na bogactwie natury w rozkwicie lata, życiu codziennym oraz nieskrępowanej wyobraźni i magii tworzenia.


W okresie pandemii uczestniczki Sekcji Artystycznej wykonywały swoje prace w domu wg. własnych pomysłów i możliwości m.in. szydełkowanie, haft, makramy, malowanie obrazów, ozdabianie przedmiotów w różnych technikach itp. Wszystkie można podziwiać na wystawie w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. W tym trudnym czasie Sekcja wykonywała także drobne upominki dla członków L U T W np. z okazji świąt. Tutaj każdy próbuje własnych sił w przygodzie ze sztuką. Poznaje nowe techniki, wymienia doświadczenia, odnajduje głęboko w sobie tkwiącą potrzebę wyrażania siebie poprzez sztukę.


Warto podkreślić, że członkinie Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu III Wieku czynnie włączają się w imprezy organizowane przez Powiat Limanowski, jak kiermasze świąteczne bożonarodzeniowe i wielkanocne, zajęcia szkoleniowe dla dzieci. Swoje prace wielokrotnie prezentowały na wystawach prac w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej w 2019 r. Swoimi ekspozycjami w technice haftu sekcja wzbogaciła też wystawę „W hołdzie Janowi Pawłowi II” z okazji 100 rocznicy Jego urodzin, oraz 27 rocznicy Pontyfikatu. Wystawa miała miejsce w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w październiku 2020 r.


Wystawa „Forma i sztuka” prezentuje prace autorstwa: Marii Florek, Wandy Kowalska, Krystyny Kurczak, Józefy Majach, Zofii Stanisz – Zoń, Danuty Wrony oraz Haliny Tokarczyk.


Zachwycające swoim wykonaniem prace artystek LUTW są promocją powiatu limanowskiego, miasta i regionu wraz z całym bogactwem jego kultury i piękna, stanowią inspirację, dzięki, której każdy może odkrywać w sobie ukryte talenty, rozwijać pasję artystyczną.


Jak podkreślają uczestniczki Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, w ich działania doskonale wpisują się słowa utworu „Tolerancja” Stanisława Sojki:


(…) „Życie nie po to jest, by brać,
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać”.


Wystawa będzie dostępna do indywidualnego zwiedzania w dniach od 1 do 28 lipca br. w siedzibie PCIT na Limanowskim Rynku.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować