Wzmożony ruch pojazdów wojskowych i statków powietrznych

Od piątku 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia 2023 r. na drogach niemal całej Polski będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych i statków powietrznych

Jest to związane z przygotowaniami do Wielkiej Defilady pod hasłem “Silna Biało-Czerwona”, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego. Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw, w tym na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.


W poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach od 8:00 do 12:00, nad Polską będzie można zaobserwować wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.


Pojazdy wojskowe będą poruszać się głównie w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.


Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, daty i godziny przejazdów kolumn wojskowych oraz dane dotyczące wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować