XIII edycji biegu „Limanowa Forrest” za nami

W niedzielę, 7 lipca odbyła się XIII edycja Limanowa Forrest. Uczestnicy biegu pokonali 7-kilometrową trasę prowadzącą na Milenijny Krzyż na Miejskiej Górze (716 m n.p.m.). W biegu wzięli udział zarówno doświadczeni biegacze, jak i amatorzy, rodziny z dziećmi oraz służby mundurowe i miłośnicy nordic walking.

XIII edycji biegu „Limanowa Forrest” za nami

Biegacze wystartowali jako pierwsi, a po nich kijkarze, czyli uczestnicy nordic walking. Upał nie zniechęcił zawodników, a na starcie stanęła rekordowa liczba 264 biegaczy z różnych rejonów Polski.

Start odbył się kilka minut po godzinie 12:00 z ul. Marii Konopnickiej. Uczestnicy biegu rywalizowali, biegnąc przez ul. Bulwary, ul. Targową, ul. Kopernika i ul. Leśną, aż dotarli na Krzyż Milenijny na Miejskiej Górze. Następnie zbiegali w dół trasą stacji Drogi Krzyżowej, a potem ulicami Kasprowicza, Ks. Rachwała i Targową, aby wrócić do mety, zlokalizowanej w miejscu startu – przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Marii Konopnickiej.

Po ukończonych zawodach każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal, a także posiłek regeneracyjny i wodę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach biegu zostali uhonorowani nagrodami, statuetkami i medalami. Burmistrz Miasta Limanowa, Jolanta Juszkiewicz, osobiście wręczyła nagrody laureatom na podium.

Organizacją biegu zajmował się Prezes KS Limanowa Forrest, Dawid Kotlarz, a spikerem zawodów był Mateusz Wroński, znany jako „Tusik”.

Wyniki XIII Międzynarodowego Biegu Górskiego-Anglosaskiego „Limanowa Forrest 2024” tutaj.

Więcej zdjęć tutaj.

Źródło: Miasto Limanowa, fot. KS Forrest Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować