XVI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego i Aleksandra Giertlera

W sobotę 18 września na nawojowskim stadionie odbył się XVI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego i Aleksandra Giertlera. W turnieju wzięło udział osiem drużyn z rocznika 2009 i młodszych, które walczyły o Puchar Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Była to okazja do uczczenia pamięci dwóch zasłużonych działaczy sportowych i turystycznych z regionu.

XVI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Jacka Bugańskiego i Aleksandra Giertlera

Jacek Bugański był aktywnym członkiem Ludowych Zespołów Sportowych, gdzie pełnił różne funkcje, w tym przewodniczącego rady okręgowej. Grał także w piłkę nożną w klubach Garbarnia Kraków, Victoria Skalbmierz, LKS Zawada i Sandecja Nowy Sącz. W 2000 roku założył Sądecką Organizację Turystyczną i był pomysłodawcą Karpackiego Szlaku Rowerowego.


Aleksander Giertler przez wiele lat pracował w Zrzeszeniu LZS w Nowym Sączu, gdzie sprawował różne stanowiska, w tym przewodniczącego Rady Wojewódzkiej. Od 1998 do 2016 roku był prezesem Nowosądeckiej Izby Turystycznej.


To ważne, że poprzez ten turniej pamiętamy o ludziach, którzy zrobili wiele dla sportu i turystyki w naszym regionie – powiedział starosta Marek Kwiatkowski.


W turnieju zwyciężyła drużyna Nawoj Nawojowa I, która pokonała w finale Skalnik Kamionka Wielka 2:0. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Dąbrovia Wielogłowy, która wygrała z Amatorem Paszyn 3:1. Pozostałe miejsca zajęły: Nawoj Nawojowa II, Zawada Nowy Sącz, Gród Podegrodzie i LKS Świniarsko.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować