Postępują prace przy budowie mostu w Kurowie. Ich zaawansowanie wynosi już 89%

Jak informuje GDDKiA rozpoczął się 2 etap podwieszania ustroju nośnego (naciąg kabli) mostu na rzece Dunajec w Kurowie. Zaawansowanie prac w branży mostowej wynosi 89%.

Postępują prace przy budowie mostu w Kurowie. Ich zaawansowanie wynosi już 89%

Poniżej zdjęcia z postępu prac.


Przypomnijmy. Przeprawa przez rzekę Dunajec w Kurowie, to największa inwestycja mostowa w Małopolsce, której realizacja rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Nowy most zaprojektowany został jako obiekt typu extradosed. Jego długość wyniesie 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.


W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.


Koszt inwestycji to ponad 189 mln zł.


Fot. GDDKiA

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować