Zajęcia z doradztwa zawodowego po raz kolejny w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

W dniach 22–23 stycznia 2024 r. uczniowie z Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu mieli okazję skorzystać z poradnictwa zawodowego oferowanego przez Ewelinę Kasalik-Kowal z Akademickiego Biura Karier naszej Uczelni.

Zajęcia z doradztwa zawodowego po raz kolejny w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

Pierwszego dnia zajęcia dotyczyły „Rozpoznawania zainteresowań zawodowych kluczem do sukcesu zawodowego” i były skierowane do klasy III LO. Uczniowie zapoznali się z różnymi metodami i narzędziami, które mogą im pomóc w odkrywaniu swoich pasji, talentów i predyspozycji. Dowiedzieli się także, jak ważne jest, aby kierować się własnymi zainteresowaniami i wartościami przy wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.


Drugiego dnia zajęcia nosiły tytuł „Moja edukacja – moja przyszłość” i były przeznaczone dla uczniów klasy 7 SP. Uczniowie dowiedzieli się o różnych typach szkół ponadpodstawowych i ich zaletach i wadach. Poznali także podstawowe informacje o systemie edukacji w Polsce, egzaminach, przedmiotach i profilach kształcenia. Na zajęciach uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jak mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w różnych formach aktywności poza szkolnych, takich jak wolontariat, kursy, warsztaty czy konkursy.


Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować