Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Zakończył się remont kolejnej drogi gminnej

Zakończył się remont kolejnej drogi gminnej

Z końcem września bieżącego roku zakończyły się roboty budowlane na drodze Rąbkowa-Czubica w miejscowości Rąbkowa.

Zakres robót obejmował m.in: remont 480 mb jezdni wraz z podbudową i stabilizacją gruntu zwiększającą nośność nawierzchni drogi, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego wraz ze skropieniem emulsją bitumiczną, remont istniejącego odwodnienia drogi poprzez ułożenie korytek ściekowych, przepustów drogowych, wykonanie oznakowania pionowego, umocnienie skarp płytami ażurowymi.


To kolejna inwestycja drogowa na terenie gminy Łososina Dolna, która została wykonana w ramach środków finansowych pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość inwestycji drogowej to koszt: 495 078,62 zł brutto, w tym wartość środków zewnętrznych to kwota: 301 575,00 zł, co stanowi 70% kosztów kwalifikowanych zadania.


Bardzo się cieszę, że kolejna droga w naszej gminie została gruntownie wyremontowana. Będzie komfortowa i co ważne bezpieczna. Remont drogi był konieczny gdyż była mocno zniszczona i nie odpowiadała współczesnym standardom. Dzisiaj droga jest szeroka, dobrze odwodniona i bezpieczna. Co istotne, po raz kolejny otrzymaliśmy duże dofinasowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”. To wsparcie finansowe jest niezwykle ważne, bowiem remonty dróg gminnych są bardzo kosztowne – podkreśla wójt Andrzej Romanek.


Wyremontowany oraz oznakowany odcinek drogi w znaczny sposób poprawi bezpieczeństwo jej użytkowników, w tym dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Rąbkowej.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować