Zakończyła się odbudowa mostu w miejscowości Świdnik

Zgodnie z umową podpisaną między gminą Łososina Dolna a firmą „BUDMOST” z Laskowej, 18 grudnia 2023 roku zakończono i odebrano prace przy projekcie: „Odbudowa mostu na drodze gminnej nr 292641 K Świdnik – Gródek oraz remont drogi na odcinku 0+000,00 – 0+050,00 w miejscowości Świdnik, gmina Łososina Dolna.”

Zakończyła się odbudowa mostu w miejscowości Świdnik

Projekt ten był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa, z rezerwy ogólnej przeznaczonej na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez klęski żywiołowe.


Całkowity koszt inwestycji wyniósł: 794 091,65 zł, w tym:

środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa: 334 000,00 zł,

budżet gminy: 460 091,65 zł.


W wyniku realizacji tego projektu odbudowano most o długości 13,45 mb i szerokości 6,80 mb, w tym jezdnia i chodniki o szerokości 5,00 mb + 0,50 - 0,50. Zainstalowano również urządzenia bezpieczeństwa ruchu, takie jak bariery drogowe i poręcze. Wzmocniono także brzegi potoku Świdnik kamieniami od strony górnej i dolnej wody. Usunięto stary most, który służył jako przejazd tymczasowy podczas prac. Ponadto wyremontowano 50 metrowy odcinek drogi, który otrzymał nową nawierzchnię asfaltową i pobocza.


Oddajemy do użytku mieszkańców kolejną w tym roku inwestycję drogową, którą dzięki pozyskanym środkom z rezerwy ogólnej budżetu państwa na odbudowę infrastruktury technicznej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych, zrealizowaliśmy. Niedawno oddaliśmy przepust na Kamyku również współfinansowany z rezerwy ogólnej budżetu państwa. To ważne inwestycje, bowiem obydwa obiekty mostowe zostały mocno uszkodzone na skutek powodzi w 2021 r. Odbudowany obiekt mostowy wraz z odcinkiem drogi, z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort w przeprawie przez potok „Świdnik”. Cieszy wzrok i raduje taka inwestycja, tym bardziej, że mimo trudnych warunków udało się ją zrealizować w tym roku - mówi Andrzej Romanek – wójt gminy Łososina Dolna.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować