Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności - przedłużone do 31 stycznia

Zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności - przedłużone do 31 stycznia

Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. Nie ma żadnego drastycznego skoku zachorowań, ani dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego.

 

Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. Rząd jest w trakcie realizacji Narodowego Programu Szczepień.

 

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 - informuje Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

 

Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Odbyliśmy szereg konsultacji, w tym z Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji, w której skład wchodzą dyrektorzy wybranych szkół, kuratorzy, eksperci i wirusolodzy. Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne do zastosowania dla klas 1-3.Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół. Dziękuję wszystkim za konsultacje, za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne. Rozpoczęliśmy dzisiaj ogólnopolską akcję testowania nauczycieli. Przebiega ona bez zakłóceń i potrwa do piątku. Tak, aby wszyscy nauczyciele klas 1-3 zostali przetestowani przed 18.01, dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa w szkołach - powiedział Przemysław Czarnek Minister Edukacji i Nauki.

 

Od 18 stycznia zostają utrzymane wszystkie dotychczasowe obostrzenia oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3.

 

Zasady bezpieczeństwa w etapie odpowiedzialności zostają przedłużone do 31 stycznia.

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować