Zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa Nikola Kądziołka brązową medalistką Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Nikola Kądziołka, zawodniczka ARS Klubu Kyokushinkai Limanowa, zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata karate kyokushin (17-18.11) w Arnhem. Wyjazd do Holandii był współfinansowany przez Małopolskę.

Zawodniczka ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa Nikola Kądziołka brązową medalistką Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Na mistrzostwach rywalizowano w kata (formy) i kumite (walka), w 46 kategoriach wiekowych i wagowych. W sumie na tatami stanęło prawie 600 karateków z 32 krajów. Wśród nich była szóstka młodych talentów z ARS Klubu Kyokushinkai Limanowa: Nikola Kądziołka, Arkadiusz Kądziołka, Oliwier Kądziołka, Tomasz Iwański, Filip Limanówka i Mikołaj Limanówka.


Najlepszy wynik osiągnęła Nikola Kądziołka, która wywalczyła brąz w kumite juniorek (50 kg). Pokonała dwie rywalki, a w półfinale uległa minimalnie Szwedce. To wielki sukces dla limanowskiej karateczki.


Bardzo dobrze zaprezentowali się też bracia Filip i Mikołaj Limanówka. Obydwaj wygrali po dwa pojedynki w swoich kategoriach, ale nie zdołali awansować do strefy medalowej. Zajęli miejsca w czołowej ósemce. Podobnie Arkadiusz Kądziołka, który wygrał trzy walki, ale w czwartej doznał kontuzji i musiał się poddać. Zajął ósme miejsce w kategorii juniorów. Oliwier Kądziołka i Tomasz Iwański nie wyszli z eliminacji. Mieli bardzo silnych przeciwników i nie dali rady im sprostać. Aby zdobyć medal trzeba było stoczyć od trzech do sześciu walk.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować