Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Zespół Szkół w Starym Sączu: Przyszli leśnicy zdawali egzamin zawodowy

Zespół Szkół w Starym Sączu: Przyszli leśnicy zdawali egzamin zawodowy

Takie rzeczy leśnicy robią na co dzień, ale dla uczniów Zespołu Szkół w Starym Sączu był to egzamin zawodowy. Musieli m.in. dokładnie zmierzyć długość i średnicę drzew oraz sklasyfikować klasę jakości drewna.

Dla leśników to codzienność - mówi Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu. – Natomiast dla uczniów był to test zawodowy. Przystąpiło do niego 16 uczniów naszej szkoły. Mieli do dyspozycji odpowiedni sprzęt i musieli wykazać się określonymi umiejętnościami. Nie mamy jeszcze wyników egzaminu, ale kiedy będą pozytywne, młodzież może podjąć już tego typu pracę.


Część praktyczna egzaminu zawodowego z kwalifikacji „Użytkowanie zasobów leśnych” przebiegała w scenerii zimowej odzwierciedlającej realne warunki pracy leśnika o tej porze roku.


Egzamin zawodowy jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu. Absolwent, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe - dodaje dyrektor Grzegorz Skalski. - Nasza szkoła kształci przyszłą kadrę leśników. I nie są to tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyki odbywane na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz.


Źródło: SPNS, fot. ZS Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować