Zmarł Henryk Waląg, długoletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej

Odszedł Henryk Waląg, długoletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej. Zmarł nagle w wieku 67 lat. Był to człowiek niezwykły – wybitny animator kultury, muzyk i pasjonat, który przez lata swojego życia kształtował życie kulturalne regionu, pozostawiając po sobie niezatarte ślady.

Zmarł Henryk Waląg, długoletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej

Jako dyrektor GOK w Łużnej, Henryk Waląg z ogromnym zaangażowaniem realizował liczne projekty artystyczne, promował lokalne talenty oraz dbał o kultywowanie tradycji regionu. Jego pasja do kultury sięgała daleko poza mury ośrodka – to on był inicjatorem wielu wydarzeń, które stały się integralną częścią kalendarza kulturalnego Pogórza. Jednym z takich przedsięwzięć była współpraca z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ przy organizacji Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych – POGÓRZAŃSKIE GODY, który promował regionalną tożsamość i tradycję.

Waląg pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako profesjonalista, ale przede wszystkim jako człowiek pełen humoru, ciepła i życzliwości. Jego optymizm, uśmiech i dystans do siebie były jego znakiem rozpoznawczym.

Jego śmierć to ogromna strata, ale i inspiracja – inspiracja do kontynuowania jego pracy, która zmieniała świat na lepsze. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Źródło: Fot. MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować