Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

Zmarł Jan Cisoń - były wieloletni sołtys Słowikowej

Zmarł Jan Cisoń - były wieloletni sołtys Słowikowej

Wczoraj w szpitalu w Nowym Sączu zmarł Jan Cisoń, były wieloletni sołtys Słowikowej. Jutro o godz. 12.45 w kościele parafialnym w Siedlcach rozpocznie się Msza św. w intencji zmarłego, którą poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 12.15. Potem nastąpi odprowadzenie ciała na pobliski cmentarz.

 

Zmarły w wieku 79 lat Jan Cisoń przez długie lata angażował się w działalność publiczną, a rozwój Słowikowej był jego oczkiem w głowie. Znany był z licznych i skutecznych zabiegów o inwestycje na terenie sołectwa. - Jego staraniom i pracy Słowikowa zawdzięcza bardzo wiele. Do celu zawsze dążył bardzo konsekwentnie. Może być wzorem dla wszystkich, którzy angażują się w działalność społeczną – podkreśla Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna.

 

Funkcję sołtysa pełnił przez ostatnich 13 lat. Z powodu stanu zdrowia w sierpniu złożył rezygnację. W latach 1994 – 2002  był radnym Rady Gminy Korzenna. Za wyjątkowe zaangażowanie w pracę doceniali go nie tylko mieszkańcy. W roku 2014 zajął trzecie miejsce w plebiscycie „Sołtys roku”, a w maju tego roku na jubileusz 30-lecia samorządu został uhonorowany statuetką „Ludziom wielkiego serca”.

 

Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować