Zmarł Ks. Bogusław Załucki. Pełnił posługę kapłańską również na Limanowszczyźnie

Z głębokim żalem informujemy, że w środę 7 lutego 2024 roku odszedł do wieczności śp. Ks. mgr Bogusław Załucki – rektor rektoratu pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Leluchowie.

Zmarł Ks. Bogusław Załucki. Pełnił posługę kapłańską również na Limanowszczyźnie

Był on kapłanem diecezji tarnowskiej, który służył wiernym w różnych parafiach przez prawie 29 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 10 lutego 2024 roku. Msza święta w kościele w Leluchowie rozpocznie się o godz. 14.00, a następnie ciało śp. Zmarłego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego w Gawłuszowicach, gdzie o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa. Po mszy świętej nastąpi pochówek na miejscowym cmentarzu.


Śp. Ks. mgr Bogusław Załucki urodził się 27 maja 1970 roku w Mielcu jako syn Tadeusza i Władysławy z domu Jamrozy. Był rodowitym parafianinem z Gawłuszowic. W 1989 roku ukończył liceum ogólnokształcące w Mielcu i podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego. Jako wikariusz posługiwał w parafiach: Szynwałd, Poręba Spytkowska, Szczucin, Limanowa - Sowliny – św. Stanisława Kostki i Dębno. Od 14 sierpnia 2021 roku pełnił funkcję rektora rektoratu pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Leluchowie.


Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować