Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Zmarł Ks. mgr Henryk Bielak. Pochodził z parafii Chomranice

Zmarł Ks. mgr Henryk Bielak. Pochodził z parafii Chomranice

11 sierpnia 2021 roku zmarł śp. Ks. mgr Henryk Bielak – emerytowany rektor rektoratu Śmigno, rezydent w parafii pod wezwaniem św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Wprowadzenie do kościoła w Śmignie w piątek (13 sierpnia) o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele w Śmignie w piątek (13 sierpnia) o godz. 15.00, a następnie ciało śp. Księdza Henryka zostanie złożone na cmentarzu w Lisiej Górze.

Ks. mgr Henryk Bielak urodził się 19 kwietnia 1950 roku w Woli Marcinkowskiej, jako syn Władysława i Karoliny z domu Olchawa. Pochodził z parafii Chomranice. Egzamin dojrzałości złożył w Nowym Sączu w 1968 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 2 czerwca 1974 roku, w Tarnowie.


Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Bruśnik (od 24 czerwca 1974 roku), Smęgorzów (od 7 sierpnia 1979 roku), Wielogłowy (od 10 grudnia 1982 roku), Binarowa (od 26 czerwca 1984 roku do 22 czerwca 1989 roku) i Lisia Góra (od 19 sierpnia 2000 roku do 31 lipca 2015 roku). W dniu 23 czerwca 1989 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Czyrnej.


W dniu 2 lipca 1996 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Tymowej. Urząd proboszcza parafii Tymowa pełnił do 21 czerwca 2000 roku. Z dniem 1 sierpnia 2015 roku otrzymał nominację na urząd rektora rektoratu pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego w Śmignie. Ponadto sprawował funkcję kapelana gminnego straży pożarnych dla powiatu tarnowskiego.


Urząd rektora rektoratu Śmigno pełnił do 8 sierpnia 2020 roku, a następnie zamieszkał w parafii pod wezwaniem św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie w charakterze rezydenta. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 25 marca 1991 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 1 kwietnia 1995 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.


Źródło: PDT

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować