Zmarł Ks. Ryszard Stasik – rezydent w parafii Grybów, były proboszcz parafii Łososina Górna

W dniu 26 lutego 2024 roku zmarł śp. Ks. mgr Ryszard Stasik – rezydent w parafii Grybów, były proboszcz parafii Łososina Górna. Msza święta w Bazylice Mniejszej w Grybowie w środę (28 lutego) o godz. 14.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łososinie Górnej w czwartek (29 lutego) o godz. 13.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Zmarł Ks. Ryszard Stasik – rezydent w parafii Grybów, były proboszcz parafii Łososina Górna

Ks. mgr Ryszard Stasik urodził się 28 października 1944 roku w Jaszczurowej, jako syn Władysława i Emilii z domu Wnęk. Pochodził z parafii Brzeziny. Egzamin dojrzałości złożył w 1962 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1969 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Zbylitowska Góra (od 18 czerwca 1969 roku) i Limanowa - Sowliny (od 20 czerwca 1972 roku). W dniu 8 marca 1983 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Urząd proboszcza parafii Łososina Górna pełnił do 31 sierpnia 2011 roku, a następnie pomagał duszpastersko w parafii Uście Gorlickie. Od 15 sierpnia 2012 roku był penitencjarzem w parafii Grybów, a od 16 maja 2014 roku rezydentem w parafii Grybów.

Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Ujanowice, dziekana dekanatu Ujanowice, dekanalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców w dekanacie Ujanowice, członka Rady Duszpasterskiej Diecezji Tarnowskiej oraz dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Grybów. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1980 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1988 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W 1995 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Katedralnej w Tarnowie.

Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować