Zmarł ks. Tadeusz Nowek SAC - proboszcz i rektor wspólnoty w Białej Niżnej

Ks. Tadeusz Nowek SAC, proboszcz i rektor wspólnoty w Białej Niżnej, odszedł do Pana 8 marca 2024 r. w wieku 59 lat. Był kapłanem pełnym wiary i gorliwości, oddanym swojemu powołaniu i Stowarzyszeniu Księży Pallotynów. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 12 marca br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Różańcowej w Białej Niżnej.

Zmarł ks. Tadeusz Nowek SAC - proboszcz i rektor wspólnoty w Białej Niżnej

Urodzony 19 kwietnia 1965 r. w Stąporkowie, w pow. Koneckim, ks. Tadeusz od dzieciństwa wykazywał zainteresowanie życiem duchowym i służbą Bogu. Uczył się w szkole podstawowej w Pardołowie i w Liceum Ogólnokształcącym w Stąporkowie. W 1985 r. wstąpił do nowicjatu Księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich, gdzie złożył pierwszą konsekrację dwa lata później. Wieczną konsekrację złożył w 1991 r. w Warszawie, a rok później przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Józefa Glempa.

Jako kapłan pracował duszpastersko w Białej Niżnej, Radomiu i Sandomierzu, gdzie był rektorem domu pallotyńskiego i proboszczem parafii Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. W 2015 r. powrócił do Białej Niżnej, gdzie pełnił funkcję rektora i proboszcza do końca życia. Był także prefektem duszpasterstwa powołań i studentem teologii apostolstwa na Akademii Teologii Katolickiej.

Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować