Zmarł ks. Stanisław Olesiak werbista, apostoł chorych i cierpiących

Zmarł ks. Stanisław Olesiak werbista, apostoł chorych i cierpiących

1 grudnia w nowosądeckim szpitalu zmarł ks. Stanisław Olesiak, werbista, apostoł chorych i cierpiących.

 

Ksiądz Stanisław Olesiak urodził się 15 lutego 1953 roku w Trzetrzewinie. Skończył liceum w Nowym Sączu. Po ukończeniu seminarium w Pieniężnie w 1979 roku przyjął święcenia kapłańskie i wyjechał na misje. Ksiądz Stanisław Olesiak z misji w Afryce przywiózł amebę w wątrobie. Na wózku inwalidzkim szybko posadziło go stwardnienie rozsiane. Paroma słowami potrafił jednak, sam chory i cierpiący, postawić na nogi sprawnych inaczej.

 

Mimo niepełnosprawności jeździł, spotykał się z osobami niepełnosprawnymi. Jemu zwierzali się z najgłębszych tajemnic. Mimo choroby był zawsze uśmiechnięty. W czasie I Sądeckiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Starym Sączu w 2017 roku dziękował Bogu, że dał mu to, co uznał za dobre dla niego. - Nie są to bogactwa ani dostojne stanowiska, za to dziś często i długo mogę patrzeć na Ciebie z bliska – mówił wierszem ks. Olesiak, dodając, że kochał i kocha swoje życie.

 

Msza św. z wprowadzeniem ciała do kościoła będzie w piątek 4 grudnia o godz. 15 w Trzetrzewinie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 5 grudnia br. o godz. 11 w kościele parafialnym w Trzetrzewinie.

 

Źródło: Gość Tarnowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować