Zmarła Dorota Małek - wieloletni wychowawca w Domu Dziecka oraz kurator w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu

26 stycznia 2021 roku w wieku 54 lat zmarła Pani Dorota Małek. Z Nowym Sączem związała swoje życie poświęcając blisko 30 lat pracy z dziećmi, najpierw w szkole podstawowej a potem w Domu Dziecka.

Zmarła Dorota Małek - wieloletni wychowawca w Domu Dziecka oraz kurator w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu

Od 1995 do 1999 roku pracowała jako wychowawca najmłodszej grupy dzieci w Domu Dziecka na Placu Kolegiackim w Nowym Sączu. Od 1999 do 2020 roku pracowała w Domu Dziecka przy ulicy Teligi 24, gdzie od 2004 roku pełniła funkcję kierownika/koordynatora.


W kwietniu 2020 roku Dom Dziecka został przeniesiony na ul. Łącznik 20/2 i dzięki Jej zaangażowaniu i determinacji zyskał miano "prawdziwego domu" dla dzieci w nim mieszkających. Pani Dorota z równie dużym zaangażowaniem pełniła funkcję kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu.


Przez wszystkie lata swojej pracy, wychowując kolejne pokolenia dzieci była dla nich przyjacielem, "mamą", której zawsze można było powierzyć swoje problemy. Nie traciła z nimi kontaktu nawet po opuszczeniu Domu Dziecka, zawsze i w każdej sprawie gotowa pomóc, poradzić, przytulić.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować