Znamy zwycięzców Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

24 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. W rywalizacji wzięło udział sześć 3-osobowych drużyn, a ich wiedzę i umiejętności praktyczne oceniali m.in. sądeccy policjanci.

Znamy zwycięzców Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

W części teoretycznej zawodnicy rozwiązywali testy wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym. Natomiast w zadaniach praktycznych musieli udzielić pomocy przedmedycznej, pokazać swoje umiejętności jazdy motorowerem po torze przeszkód oraz wykazać się sprawnością w prowadzeniu samochodu osobowego z tzw. talerzem Stewarta.

Spośród drużyn biorących udział w turnieju, uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych z terenu miasta Nowego Sącza okazali się najlepsi. Z kolei reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej zdobyła pierwsze miejsce w powiecie nowosądeckim. Zwycięskie drużyny będą reprezentować Sądecczyznę podczas Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie 11 maja br.

Podczas uroczystości wręczono puchary i nagrody najlepszym zawodnikom. Ewa Zielińska, Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podinsp. Bogusław Żytkowicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz przedstawiciel firmy, która ufundowała nagrodę główną – bon podarunkowy o wartości 1000 złotych na prawo jazdy kategorii B + E, byli obecni na ceremonii wręczenia nagród.

Wśród drużyn biorących udział w turnieju, z terenu miasta Nowego Sącza najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych, z kolei z powiatu nowosądeckiego pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. 11 maja br. zwycięskie drużyny będą reprezentować Sądecczyznę podczas Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju, puchary i nagrody wręczyli Ewa Zielińska – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podinsp. Bogusław Żytkowicz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz przedstawiciel firmy, która ufundowała nagrodę główną – bon podarunkowy o wartości 1000 złotych na prawo jazdy kategorii B + E.

WYNIKI POWIATOWYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO NA SĄDECCZYŹNIE
MIASTO NOWY SĄCZ

  1. Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu
  2. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu
  3. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

POWIAT NOWOSĄDECKI

  1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej
  2. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować