Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Zobacz freski Kaplicy Sykstyńskiej - „La Capella Sistina” w ratuszu

Zobacz freski Kaplicy Sykstyńskiej - „La Capella Sistina” w ratuszu

W ratuszu Nowego Sącza, w dniach 4 – 5 października 2018 r. zostanie wystawiony album „La Capella Sistina”, który odtwarza znane dzieła w skali 1:1. Charakteryzują się one również niemal całkowitą zgodnością kolorystyczną. 


Album prezentuje freski z XV i XVI wieku w najdrobniejszym szczególe. Zwiedzający będą mieć okazję obejrzenia fresków z Kaplicy Sykstyńskiej oraz posłuchać jej ciekawej historii. Album powstał we współpracy Muzeów Watykańskich i wydawcy Scripta Maneant. Do Polski trafiło tylko 50 egzemplarzy, których wyłącznym dystrybutorem został Dom Emisyjny Manuscriptum. Mieszkańcy Nowego Sącza mogą obejrzeć album o wadze 27 kg w czasie kameralnych prezentacji, w których jednorazowo będzie mogła wziąć udział grupa 60 osób. 

 

Album składa się z trzech tomów, które zostały wydane w formacie 43,5 x 61 cm. Cena tego albumu wynosi 12.600 euro (ok. 50.000 zł). Proces przygotowania albumu był niezwykle czasochłonny i skomplikowany. Do wykonania fotografii fresków kaplicy sykstyńskiej zaangażowano najlepszych fotografów oraz wykorzystano zaawansowany technologicznie sprzęt. Konieczne było również stworzenie specjalnego oprogramowana, które pozwoliło zdalnie sterować kamerami. 

 

Łącznie w czasie prac wykonano aż 270 tys. zdjęć powierzchni kaplicy Sykstyńskiej. Fotografie zostały wydrukowane za pomocą papieru artystycznego, dzięki któremu odbiorca ma wrażenie, że obraz powstał na tynku – widać pęknięcia i charakterystyczne chropowatości. Premiera albumu „La Capella Sistina” odbyła się 13 kwietnia 2018 r. w Sali Koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie, w czasie 24. Targów Wydawców Katolickich. 


Bezpłatne bilety wstępu są dostępne od 20 września w budynku ratusza na portierni oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca w pokoju nr 9. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować