ZSP w Krynicy-Zdroju: Młodzi adepci gastronomii uczestniczyli w kulinarnym pokazie

14 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbyły się warsztaty gastronomiczne, które poprowadził Arkadiusz Tokarczyk - absolwent technikum gastronomicznego, a obecnie szef kuchni w Domu Miodu i Wina w Muszynie.

ZSP w Krynicy-Zdroju: Młodzi adepci gastronomii uczestniczyli w kulinarnym pokazie
W kulinarnym pokazie uczestniczyła klasa I technikum gastronomicznego - nasi najmłodsi adepci gastronomii. Specjalnie na tą okazję nasz absolwent przygotował autorskie menu, w którym znalazły się miedzy innymi: chleb pszenno-żytni na zakwasie, góralskie moskole z masłem czosnkowym, pudrem z boczku i musem żurawinowym, tarta lemon curd z bezą włoską oraz lody z czarnego bzu, podane z kompresowaną śliwką - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor szkoły. - Pan Arek jest fachowcem, stara się łączyć tradycyjne smaki z nowoczesną formą podania. Dużą uwagę przykłada do tego, aby wszystkie składniki były najwyższej jakości i pochodziły od regionalnych dostawców. Takiego profesjonalnego podejścia, staranności i kreatywności staramy się uczyć w naszej szkole.


Nowoczesna kuchnia stawia na prostotę i autentyczność i to starałem się pokazać moim młodszym kolegom. Ze szkołą wiążę wiele miłych wspomnień, mam tu wielu znajomych. Z doświadczenia wiem, że najlepszą wiedzę zdobywa się w praktyce. Cieszę się, że uczniowie byli zadowoleni z zajęć - mówi Arkadiusz Tokarczyk.


Opiekę nad uczniami podczas warsztatów sprawowała Małgorzata Sędzimir - nauczycielka przedmiotów gastronomicznych.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować