ZSP w Krynicy-Zdroju: szkolne Koło PCK z misją pomagania

Szkolne Koło PCK ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju wzięło udział w VI Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju.

ZSP w Krynicy-Zdroju: szkolne Koło PCK z misją pomagania

Wolontariusze przygotowali krótkie pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy, a dzieci poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia zdobywały podstawowe umiejętności i oswajały się z kryzysowymi sytuacjami. Takie zajęcia od najmłodszych lat rozwijają poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Festyn przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, a dla wszystkich uczniów przygotowano gadżety i niespodzianki. Dyrektor szkoły, Maria Aleksander-Pisz, podkreśliła znaczenie tych działań.

Tego samego dnia w szkole odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa, zorganizowana przez Szkolne Koło PCK. Współpracujące z nimi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy w Nowym Sączu przeprowadziło zbiórkę krwi. Pełnoletni uczniowie, mieszkańcy z terenu oraz honorowi dawcy krwi wzięli udział w akcji, za co serdecznie im dziękujemy. Opiekunami Koła są Rafał Bieniek i Marcin Nowak.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować