Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

LO w Starym Sączu z certyfikatem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”

LO w Starym Sączu z certyfikatem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły”

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz trzeci zostało uhonorowane certyfikatem „Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły” i znalazło się na mapie ogólnopolskich placówek, które podejmują ambitne wyzwania edukacyjne umożliwiające uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.

Do ogólnopolskiego konkursu starosądeckie liceum zakwalifikowało się ze względu na realizowany projekt młodej grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Jej opiekunem nauczycielka Aneta Mamala.


Młodzież rozpoczęła działania we wrześniu 2021 roku, a już może się pochwalić wieloma sukcesami: ukończyli kurs pierwszej pomocy, zdobyli certyfikat Społecznego Instruktora Młodzieżowego, koordynowali akcję zbiórki pomocy humanitarnej dla Ukrainy oraz współorganizowali akcję oddawania krwi na Rynku i Sądecką Galę Krwiodawców – mówi Aneta Mamala. - W szkole działa też bardzo aktywnie Szkolne Koło Wolontariatu, które udziela się na wielu płaszczyznach. Takie inicjatywy z pewnością uczą młodzież empatii i współdziałania.


Prace Szkolnego Koła Wolontariatu koordynują: Teresa Szewczyk i Małgorzata Jawor.


Certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” stanowi wyjątkową nagrodę dla szkoły, która inicjuje ambitne wyzwania edukacyjne oraz umożliwia twórcze doskonalenie kompetencji XXI wieku.


Przyznany tytuł stanowi potwierdzenie, że nasza placówka podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, wprowadza niestandardowe formy nauki motywując uczniów do większej aktywności oraz jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej – dodaje Krzysztof Szewczyk, dyrektor starosądeckiego LO.


Honorowy patronat na konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i Ministerstwo Cyfryzacji.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować