Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

ZSP w Krynicy-Zdroju: z wizytą w Brukseli

ZSP w Krynicy-Zdroju: z wizytą w Brukseli

W 2021 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju został zarekomendowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu do udziału w projekcie #MłodziMalopolanie.EU.

Podczas wydarzeń online i spotkania w Krakowie, Młodzi Małopolanie z 18 szkół średnich poznawali zagadnienia związane z Unią Europejską i Funduszami Europejskimi oraz ich wykorzystaniem w Małopolsce.


- Ostatnim etapem projektu, który ze względu na pandemię skończył się w czerwcu 2022 roku był wyjazd studyjny do Brukseli, w którym uczestniczyła nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Madzik-Kania - koordynatorka projektu w naszej szkole - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - W czasie podróży odwiedziła instytucje unijne, spotkała się z ich pracownikami i poznała lokalne inwestycje przeprowadzone ze wsparciem środków europejskich, złożyła wizytę w Komisji Europejskiej, zwiedziła Parlament Europejski i siedzibę Komitetu Regionów. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, która znalazła się wśród 18 szkół ponadpodstawowych Małopolski, wytypowanych do projektu, to również wyróżnienie dla naszej koordynatorki projektu, która doświadczenia tej wizyty na pewno przełoży na pracę z młodzieżą-dodaje dyrektor szkoły.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować