Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

ZSP w Nawojowej: Uczniowie nabywają praktyczne umiejętności

ZSP w Nawojowej: Uczniowie nabywają praktyczne umiejętności

Pomimo pandemii koronawirusa, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbywają się zajęcia praktyczne. Właśnie dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski miał okazję przyjrzeć się praktykom uczniów klas gastronomicznych, weterynarii i hodowli koni.

- Cieszę się, że takie zajęcia się odbywają – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Sama teoria nie wystarczy, szczególnie w nauce zawodu. W naszej szkole w Nawojowej uczniowie chętnie korzystają z praktycznych lekcji. Po nauce teorii online, przychodzą do szkoły, aby tę teoretyczną wiedzę sprawdzić w praktyce i szkolić swoje umiejętności.


Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, szkoły mogą prowadzić zajęcia praktyczne w małych grupach, oczywiście zachowując reżim sanitarny.


- Zajęcia praktyczne dla uczniów Technikum żywienia odbywają się codziennie – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. - Młodzież przygotowuje potrawy pod okiem nauczycieli zawodu. Podobnie jest w technikum weterynarii. Dzisiaj uczniowie uczestniczyli między innymi w sterylizacji kotki. Mamy odpowiednio wyposażony gabinet, z potrzebnym sprzętem i USG. Takich rzeczy nie da się nauczyć online.


Nie próżnuje również młodzież z Technikum hodowli koni zgłębiając m.in. tajniki jazdy konnej.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować