Zwycięzcy Krynickiej Setki i Małopolskiej Rekordowej Dychy nagrodzeni

W niedzielę na krynickim deptaku podsumowano II edycję Europejskiego Festiwalu Biegowego – Dwa Beskidy, nagradzając najlepszych zawodników Krynickiej Setki i Małopolskiej Rekordowej Dychy. W ceremonii uczestniczyli marszałek Witold Kozłowski, radna Jadwiga Wójtowicz, poseł Patryk Wicher, burmistrz Piotr Ryba i Adam Kszczot, były reprezentant Polski w lekkoatletyce.

Zwycięzcy Krynickiej Setki i Małopolskiej Rekordowej Dychy nagrodzeni

Trzeciego dnia EFB rozegrano niezwykle szybki bieg na dystansie 10 km – Małopolską Rekordową Dychę. Najszybszą kobietą została Paulina Surówka (37 minut 39 sekund), przed Czeszką Petrą Pastorovą (38;27) i Sylwią Hałaszkiewicz (38;34). Wśród mężczyzn najlepiej pobiegł Patryk Marszałek (30;09). Za nim uplasowali się Wojciech Pelczar (30;46) i Tomasz Pociecha (31;58). Małopolska Rekordowa Dycha przyciągnęła 190 biegaczy.


Na scenie pojawili się także bohaterowie sobotniej Krynickiej Setki. Przypomnijmy, wśród kobiet triumfowała Katarzyna Wilk przed Pauliną Tracz, Edytą Lewandowską, Justyną Mamalą, Wioletta Paduszyńską i Kamila Grzelak. Najlepsza szóstka mężczyzn 1-2. Jose Angel Fernandez Jimenez (Hiszpania) i Fotis Zisimopoulos (Grecja), 3. Kamil Leśniak. 4. Dominik Grządziel, 5. Bartosz Rynkowski, 6. Daniel Jones (Nowa Zelandia).


Najlepszych nagrodzono rzęsistymi brawami przy dźwiękach energetycznych przebojów AC/DC („Thunderstruck”), Opus („Life is life”) i The Blues Brothers („Everybody needs somebody to love”), wręczając przy tym symboliczne czeki pieniężne.


Wielce szanowni i mili Państwo, w imieniu władz samorządowych województwa małopolskiego pragnę bardzo serdecznie podziękować całej rodzinie Europejskiego Festiwalu Biegowego - Dwa Beskidy. Tej, która zajmowała się przygotowaniem tego dużego wydarzenia pod przewodnictwem prezesa fundacji Na Ratunek wraz ze swoimi współpracownikami. Bardzo serdecznie dziękuję też wszystkim biorącym udział w rożnego rodzaju biegach, od małych dzieci po dorosłych. Jesteście największymi bohaterami, bo wygraliście ze swoimi słabościami na trasie, przy upalnej pogodzie. Z całego serca dziękuję Wam, że przyjeżdżacie do nas i już teraz zapraszamy za rok na Igrzyska Europejskie w biegach górskich. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować burmistrzowi Krynicy-Zdroju za wzorową współpracę z samorządem województwa. Jej efektem jest między innymi pięknie wykończony deptak i przygotowania do największych wydarzeń sportowych - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.


Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju przyłączył się do podziękowań dla organizatorów EFB i wszystkich, którzy zdecydowali się przyjechać do uzdrowiska. - Z największą satysfakcją cieszę się, że do nas przyjeżdżacie. Mamy pełną moc pozytywnych emocji i wystarczającą ilość endorfin. Wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci, bo Krynica posiada wszelkie walory do organizacji tego typu imprez. Naszym obowiązkiem jest to, żebyście się dobrze czuli i wracali do nas. Jesteście najważniejsi, mam nadzieję a nawet jestem przekonany, że spotkamy się w przyszłym roku na Igrzyskach Europejskich i kolejnej edycji Europejskiego Festiwalu Biegowego.


Adam Kszczot, były polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 800 metrów, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, mistrzostw świata, który na początku tego roku zakończył karierę sportową, długo zastanawiał się, co powinien powiedzieć zgromadzonym pod sceną w trakcie dekoracji. – Jest jedna rzecz, która nas łączy. To jest sport. Nasze serca biją w rytmie biegania. Dziękuje, że tu jesteście i zapraszam na kolejne edycje Europejskiego Festiwalu Biegowego.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować