Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

13 medali w jeden weekend dla Klubu Sportowego START

13 medali w jeden weekend dla Klubu Sportowego START

W miniony weekend na torze kajakowym w okolicach mostu helleńskiego w Nowym Sączu odbył się 61. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie kajakowym, podczas którego zwodnicy zdobywali też punkty ogólnopolskiej Ligii młodzików. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy START, a zawodnikom kibicował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

- Pomimo niesprzyjającej pogody, kajakarze z różnych stron Polski dali z siebie wszystko – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Z przyjemnością i podziwem obserwowałem ich zmagania z nurtem Dunajca. To kolejne mistrzostwa zorganizowane na wysokim poziomie. Gratuluję wszystkim zawodnikom i oczywiście zwycięzcom!


Zawodnicy sądeckiego STARTu zdobyli sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe medale. W klasyfikacji generalnej również stanęli na pierwszym stopniu podium mając na koncie 273 punkty. Na drugim miejscu znalazł się Klub Pieniny Szczawnica, a na trzecim Krakowski Klub Kajakowy.


Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie nowosądeckiego okręgowego związku kajakowego www.nozk.sacz.pl/ w zakładce wyniki 2022.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować