14. emerytura będzie stałym świadczeniem. Rząd przyjął projekt ustawy

Rząd przyjął projekt ustawy, wprowadzającej stała wypłatę czternastej emerytury. O szczegółach poinformowali podczas briefingu prasowego premier Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg.

14. emerytura będzie stałym świadczeniem. Rząd przyjął projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. To projekt ustawy wprowadzającej wypłatę tzw. 14. emerytury na stałe – podał premier Mateusz Morawiecki.


Podkreślił, że prowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, koncentruje się wokół wsparcia osób starszych. To np. rządowy program realizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Senior plus” i rozszerzana lista leków refundowanych z nowymi kategoriami wiekowymi od przyszłego roku. Ale to także ogromnie ważne wsparcie finansowe.


Wypłacamy 13. i 14. emeryturę, które już na stałe weszły do porządku prawnego, w ubiegłym roku przeprowadziliśmy rekordową waloryzację świadczeń – przypomniał premier Morawiecki.


Podziękowanie za trud

Jesteśmy zobowiązani podziękować seniorom za trud wychowania kolejnych pokoleń i pracę dla ojczyzny – powiedziała minister Marlena Maląg.


Dodała, że 13. emerytura jest wypłacana już od 5 lat, a przyjęty dziś projekt ustawy zapewni, że również 14. emerytura będzie wypłacana każdego roku, w wysokości co najmniej na poziomie minimalnej emerytury. Wprowadzone kryterium dochodowe służy temu, by więcej pieniędzy trafiło do osób najbardziej potrzebujących.


Źródło: MRiPS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować