Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz elektromobilnym miastem - MPK dostanie autobusy z hybrydowym napędem

Nowy Sącz elektromobilnym miastem - MPK dostanie autobusy z hybrydowym napędem

Umowa o zakup autobusów z hybrydowym napędem została już podpisana. Tym samym Nowy Sącz wskoczył na krótką listę pionierskich miast, które postawiły na bardziej ekologiczny transport publiczny.

 

Najpóźniej w ciągu 7-8 miesięcy na ulice Nowego Sącza wyjadą nowe autobusy elektroniczne. Ich zakup jest związany z polityką ograniczania smogu. Podobne kroki są podejmowane przez inne miasta w regionie. Oprócz wzbogacenia taboru autobusów o nowe pojazdy, powstaną także dwie stacje ładowania. Stosowną umowa obejmująca dostarczenie autobusów z napędem elektrycznym oraz niezbędnej infrastruktury zawarto w siedzibie MPK w ostatnich dniach. 

 

Przetarg wygrała spółka Ursus Bus. Autobusy będą spełniały wymogi ekologiczne i elektromobilności. Będą one emitowały hałas o mniejszym natężeniu, a tym samym staną się bardziej przyjazne środowisku. Pojazdy zostaną wyposażone w baterie tytanowe najnowszego typu, które charakteryzują się mniejszym ciężarem i mniejszą pojemnością. Autobusy będą mogły każdego dnia przebyć 200 km, właśnie dzięki temu, że pojawią się stacje ładowania. Jedna ze stacji zostanie zlokalizowana przy ul. Sucharskiego, natomiast druga przy dworcu autobusowym. Wiadomo też, że jeden z autobusów będzie jeździł na linii nr 7.

 

Autobusy pomieszczą kolejno 78 i 29 osób. Być może to mało, ale od czegoś trzeba zacząć. Nowy Sącz jest jednym z około czterdziestu miast, które postawiły na autobusy z napędem elektrycznym. Całkowity koszt realizacji tego zadania wynosi 7 575 570,00 zł brutto. Tego typu projekty stały się wyznacznikiem nowoczesnego miasta wprowadzającego do przestrzeni publicznej innowacyjne technologie. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować