Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

16 sierpnia rusza XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK

16 sierpnia rusza XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK

W finale wydarzenia weźmie udział w sumie 91 wokalistów, którzy powalczą o główna nagrodę Grand Prix, a także o zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych. Uroczysty koncert laureatów odbędzie się 22 sierpnia na płycie sądeckiego Rynku.

Można powiedzieć, że w tym roku wchodzimy w okres pełnoletni, co dla nas – jako dla organizatorów – jest powodem do dumy, ale też pewnym zobowiązaniem na przyszłość, aby nadal, jak najlepiej potrafimy, tworzyć warunki do odkrywania wokalnych diamentów – mówi ks. Andrzej Mulka, dyrektor Festiwalu.


Cieszymy się bardzo, że ponownie będziemy gościć w Nowym Sączu młode wokalne talenty. Dla nas wszystkich będzie to czas artystycznego święta, a dla uczestników szansa na rozwój, ale też okazja na zaprezentowanie szerokiej publiczności swoich wokalnych umiejętności – dodaje Milenia Małecka-Rogal, dyrektor artystyczna Festiwalu i dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.


7-dniowy Festiwal będzie będzie obfitował w wiele wydarzeń i atrakcji. Już w poniedziałek 16 sierpnia powitamy w Nowym Sączu wszystkich 91 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do wielkiego finału. Kolejne dwa dni – wtorek i środa – to już czas przesłuchań festiwalowych, które odbędą się na scenie sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.


To tam Jury w składzie: prof. dr hab. Lidia Matynian (przewodnicząca) – wykładowca akademii Muzycznej w Krakowie, Amalia Rosati pedagog i nauczyciel muzyki oraz śpiewu – Rzym (Włochy), Milenia Małecka – Rogal – Dyrektor Pałacu Młodzieży – Nowy Sącz, Małgorzata Bartas-Witan – Polskie Radio – Warszawa, ks. dr hab. Paweł Sobierajski – wykładowca akademicki i wokalista, Paweł Moszumański – muzyk i kompozytor – Kraków, Dariusz Janus – Akademia Teatralna w Warszawie, kompozytor i producent muzyczny, Patryk Bartowszewski – Polskie Radio Dzieciom – Warszawa, będzie przysłuchiwać się wokalnym wykonaniom uczestników XVIII edycji Festiwalu SKOWRONECZEK.


W środę 18 sierpnia młodzi wokaliści pojawia się w NS Studio, aby wziąć udział w profesjonalnych nagraniach, które zostały zaplanowane na dwa dni. Natomiast w czwartek „skowroneczkowi” wokaliści wezmą udział w niezwykle malowniczej wycieczce szlakiem Beskidu Sądeckiego do Schroniska na Cyrli.


Piątek i sobota (20-21 sierpnia) to ponownie czas wytężonej pracy podczas warsztatów tematycznych, które będą jednocześnie przygotowaniem do najważniejszego festiwalowego wydarzenia, czyli koncertu laureatów. Ten odbędzie się ostatniego dnia wydarzenia – w niedzielę 22 sierpnia o godz. 16.00 – na scenie przed sądeckim Ratuszem i to wtedy poznamy laureatów edycji 2021.


Program, najnowsze wiadomości i fotorelacje na stronie internetowej Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Skowroneczek oraz na facebookowym fanpage'u Festiwalu.


Organizatorami tegorocznej edycji Festiwalu SKOWRONECZEK są: Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Starostwa Nowosądecki Marek Kwiatkowski. 


Źródło: Pałac Młodzieży NS, fot. archiwalna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować