16 września kolejna „sobota paszportowa”. Wniosek będzie można złożyć lub odebrać gotowy dokument w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu

- W związku z dużym zapotrzebowaniem na paszporty, uruchomiliśmy dodatkowe godziny pracy biur paszportowych w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Od teraz można załatwić sprawy paszportowe także w soboty, w godzinach od 8 do 14. To nasza odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości już w najbliższą sobotę, 16 września. – informuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

16 września kolejna „sobota paszportowa”. Wniosek będzie można złożyć lub odebrać gotowy dokument w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu

Biura paszportowe znajdują się w Oddziale Paszportowym MUW w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9), w delegaturach Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52).


Nasza akcja sobót paszportowych spotyka się z dużym zainteresowaniem. W tym roku odbyło się już 7 takich dni, podczas których obsłużyliśmy prawie 5,7 tys. osób. – podkreśla wojewoda Kmita.


Od stycznia do sierpnia 2023 roku przyjęto prawie 176 tys. wniosków paszportowych.


Przypominamy, że wnioski paszportowe można składać w dowolnym punkcie na terenie kraju, niezależnie od miejsca zameldowania. Dzięki temu można wybrać najdogodniejszą lokalizację i uniknąć kolejek. W sierpniu otworzyliśmy nowy punkt paszportowy w Miechowie, gdzie złożono już ponad 60 wniosków. – dodaje wojewoda.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować