17 września w Pisarzowej XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka"

17 września br. w Pisarzowej odbędzie się XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". To wyjątkowa okazja, aby poznać kulturę, tradycje i muzykę tego malowniczego regionu. Na scenie zaprezentuje się 10 zespołów z różnych miejscowości Beskidu Wyspowego, które będą rywalizować w trzech kategoriach: Zespoły dziecięce, Zespoły regionalne-dorośli i Muzyki ludowe-dorośli. Wśród nich nie zabraknie gospodarzy - Zespołu Regionalnego "Kijom Worci" z Pisarzowej.

17 września w Pisarzowej XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka"

Festiwal to nie tylko konkurs, ale także świetna zabawa dla całej rodziny. Na placu obok stadionu LKS Olimpia będzie można skorzystać z kiermaszu produktów regionalnych, na którym członkinie Kół Gospodyń Wiejskich będą sprzedawać swoje domowe wypieki i potrawy. Dla dzieci przygotowano dmuchańce i malowanie twarzy. A wieczorem zapraszamy na taneczną imprezę z kapelą ZBYRNI, która rozpocznie się o godzinie 20.00.


Jeśli potrzebujesz tłumacza migowego, zgłoś się do Urzędu Gminy Limanowa mailowo do dnia 16.09.2023 - promocja@gminalimanowa.pl.


Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi i jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie w ramach konkursu "Małopolska Gościnna".


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować