Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

18 maja bilety do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu za 1 zł

18 maja bilety do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu za 1 zł

W związku z Międzynarodowym Dniem Muzealnika, przypadającym w dniu 18 maja (wtorek), we wszystkich oddziałach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu będzie obowiązywać promocyjna cena na bilety wstępu - za 1 zł.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzin m.in. Gmachu Głównego, gdzie prezentowana jest wystawa „Jej portret. Bolesław Barbacki (1891-1941)”, zawierająca kilkadziesiąt pięknych kobiecych portretów namalowanych przez Bolesława Barbackiego oraz Domu Gotyckiego na wystawę „40 lat minęło…”. Sztuka ludowa i nieprofesjonalna z kolekcji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, zawierająca obrazy (także na szkle) i rzeźby wykonane przez twórców ludowych i nieprofesjonalnych, pozyskanych do zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu w latach 1980 - 2020, przez kuratora wystawy etnografa Zbigniewa Wolanina.


Obejrzeć można również stałe i zmienne ekspozycje pozostałych oddziałów Muzeum: Galerii Marii Ritter i Starych Wnętrz Mieszczańskich, Sądeckiego Parku Etnograficznego, Miasteczka Galicyjskiego, Muzeum Lachów Sądeckich w Podegrodziu, Muzeum Nikifora w Krynicy - Zdroju oraz Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej.


Warto wybrać się na zwiedzanie całymi rodzinami. Wstęp na ekspozycje w oddziałach i filiach Muzeum odbywa się w reżimie sanitarnym. Należy pamiętać o dezynfekcji, zachowaniu dystansu oraz noszeniu maseczek.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji


Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować