Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Postępują prace przy budowie mostu na rzece Dunajec w Kurowie. Jak teraz wygląda przeprawa?

Postępują prace przy budowie mostu na rzece Dunajec w Kurowie. Jak teraz wygląda przeprawa?

Jak informuje GDDKiA na dwóch pylonach podwieszone są wszystkie wanty, a na trzecim jeszcze dwie zostały do podwieszenia. Zaawansowanie prac wynosi 88,2 %.

Na dojazdach do mostu kontynuowane są pracę przy budowie nasypu, umacniane jego skarpy, ustawiono betonowe krawężniki i wykonywano podbudowę z betonu asfaltowego.Przypomnijmy. Przeprawa przez rzekę Dunajec w Kurowie, to największa inwestycja mostowa w Małopolsce, której realizacja rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Nowy most zaprojektowany został jako obiekt typu extradosed. Jego długość wyniesie 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.


W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.


Koszt inwestycji to ponad 189 mln zł.


Fot. GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować