Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

23 kwietnia w Galerii MOK wernisaż wystawy Agaty Urbańskiej

23 kwietnia w Galerii MOK wernisaż wystawy Agaty Urbańskiej

23 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb i malarstwa Agaty Urbańskiej. W związku z remontem Małej Galerii wystawa odbędzie się gościnnie w Galerii MOK, Al. Wolności 23.

Agata Urbańska-Krasowska. Urodzona 24.09.1980 r. w Bydgoszczy. Ukończyła Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, kierunek grafika warsztatowa, specjalizacja litografia oraz projektowanie graficzne.


„Ciągle poszukuję, dlatego w swoich pracach stosuję różne materiały. Czasem jest to sama ceramika, czasem z drewnem a niejednokrotnie również z metalem. Bywa, że biorę do ręki pędzel i to samo co tak usilnie przed chwilą starałam się przekazać przestrzennie, wymalowuję na prostej płaszczyźnie płótna. To coś, to czasem może nawet banalne, ale na pewno niepodważalne życiowe prawdy, jak przywiązanie na którym oparta jest miłość. Przywiązanie, które wizualizuję sobie poprzez herbatkowe spotkanie dwojga ludzi o podrapanych przez życie twarzach, odbywające się na chmurce z oparów napoju. Czy jak w obrazie „Co kobiety lubią najbardziej”, gdzie nieco z humorem przedstawiam kobietę pływającą w filiżance kawy z kieliszkiem w ręku.”


Źródło: MOK

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować