Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 09. 2021 Do końca roku: 105 dni
Jakość Powietrza

23 września w MCK Sokół kolejny koncert w ramach cyklu „Filharmonia w Sokole”

23 września w MCK Sokół kolejny koncert w ramach cyklu „Filharmonia w Sokole”

W czwartek 23 września w MCK Sokół w Nowym Sączu odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Filharmonia w Sokole”. Tym razem usłyszymy sekstet fortepianowy op. 220 Antoniego Kątskiego.

Koncert, który poprowadzi Katarzyna Pater rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł dostępne są od 7 września w kasie MCK SOKÓŁ oraz online. Więcej informacji na stronie MCK Sokół.


Wystąpią:
Ewelina Panocha – fortepian
Paweł Wajrak – skrzypce
Justyna Dybek-Boczek – skrzypce
Anna Migdał-Chojecka – altówka
Franciszek Pall – wiolonczela
Duszan Korczakowski – kontrabas


Antoni Kątski (1816–1899) - był wybitnym pianistą, który koncertował niemal w całej Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Chinach czy Japonii. Był także płodnym kompozytorem, autorem ponad 400 opusów, pedagogiem i animatorem życia muzycznego. Urodził się w muzycznie utalentowanej familii (syn skrzypka i kompozytora Grzegorza Kątskiego, brat pianisty i kompozytora Stanisława Kątskiego oraz skrzypka i kompozytora Apolinarego Kątskiego, stryj pianistki Wandy Kątskiej i wiolonczelisty Zygmunta Kątskiego). Ten wielowymiarowy artysta cieszył się sławą i uznaniem w Europie, jednak pomimo ogromnego wpływu, jaki wywarł na rozwój kultury muzycznej XIX wieku, jest obecnie zupełnie zapomniany, zarówno w Polsce, jak i na świecie.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować