24-latka podejrzana o zabójstwo babci aresztowana. Grozi jej nawet dożywocie

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo 94-latki.

24-latka podejrzana o zabójstwo babci aresztowana. Grozi jej nawet dożywocie

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 17 lutego b.r. w jednym z domów na terenie powiatu gorlickiego. Na miejscu ujawnienia zwłok pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy, zabezpieczając ślady. W sprawie przesłuchano także licznych świadków. Jak ustalono, starszej kobiecie z dużą siłą zadano kilkadziesiąt ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi i głowy.

Przeprowadzone czynności pozwoliły na zatrzymanie 24-letniej wnuczki zamordowanej kobiety, która sama zawiadomiła służby o śmierci babci.

24-latka podejrzana o zabójstwo.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Wniosek o tymczasowy areszt.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy. Podejrzanej grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować