Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

25. Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu

25. Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu

Organizatorzy 25. Pastuszkowego Kolędowania zapraszają grupy kolędnicze zakwalifikowane w powiatowych przeglądach do zgłaszania swojego udziału w tej imprezie. Pastuszkowe kolędowanie startuje 29 stycznia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Komisje przeglądów powiatowych czy wojewódzkich mogą kwalifikować grupy tylko z własnego powiatu lub województwa. W spotkaniach przewidziany jest udział ok. 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne.


Po prezentacjach scenicznych wszystkie punkty programu omówione zostaną podczas spotkań warsztatowych komisji artystycznej z kierownikami i opiekunami grup kolędniczych.


Tego typu spotkania to doskonała okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń, a także skorzystania z porad i konsultacji specjalistów w dziedzinie obrzędowości bożonarodzeniowej i noworocznej.


Każda grupa zakwalifikowana do 25. Pastuszkowego Kolędowania zobowiązana jest niezwłocznie przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania grupy) na adres Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz).


Kartę zgłoszenia można przesłać również na adres: m.smolczynska@mcksokol.pl.


Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie MCK Sokół.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować